FOTBAL: Daniel Florea: ”Se putea termina cu mai multe goluri marcate din partea echipei noastre”

4
Antrenorul principal al Oțelului, Daniel Florea, a vorbit la Lider Sportiv, de la Radio Pro FM Lider FM, despre victoria 2-1 (0-0) cu Bucovina Pojorâta, din etapa a IV-a Liga a II-a: ”Înainte de meci vorbeam cu jucătorii și le-am spus că este meci foarte greu și dacă nu or să aibă tracul și stresul lipsei de rezultate și a punctelor din clasament o să fie bine și sigur suporterii o să îi încurajeze. Așa s-a și întâmplat, echipa a jucat, nu am putut să marcăm în prima repriză, dar am avut rădbarea necesară și am putut să înscriem în partea a doua. Se putea termina cu mai multe goluri marcate din partea echipei noastre, dar de asta e frumos fotbalul, se puteau marca mai multe goluri și se ajungea la un rezultat mai ok. În repriza a doua, pe un joc bun al echipei, s-a jucat mai mult pe poartă, am fost mai agresivi, am avut mai multe ocazii. Încă suferim la finalizare, jucătorii nu sunt concentrați 100%, dar cu timpul vom rezolva”.
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal