HOCHEI: Dunărea a pierdut din nou în fieful ”lupilor”

3
Al doilea meci din etapa a II-a, returul I LNH, a fost pierdut de Dunărea 4-2 (2-1, 1-1, 1-0), la Brașov cu Corona Wolves, Prima repriză a fost câștigată de gazde cu 2-1. Corona a condus cu 2-0, dar cu un minut înainte de finalul reprizei Dunărea a profitat de o dublă inferioritate a ”lupilor” și a marcat prin fundașul Nagy Istvan, din pasa lui Robert Krajci. În partea secundă, încheiată la egalitate 1-1, Dunărea a egalat la 2 în minutul 14, prin golul marcat de un alt fundaș, Roman Shcherbatiuk din pasa lui Szocs Szabolcs. La cinci minute de la egalare Corona s-a desprins din nou astfel că la a doua pauză scorul era 3-2 pentru Corona Brașov. În repriza a treia au marcat doar ”lupii” care s-au impus cu 4-2.

Dunărea:

Portari: Radu Viorel și Bogdan Popa;

Fundași: Attila Goga, Juraj Durkech, Alexandru Ionuț Munteanu, Konstantin Ryabenko, Roman Shcherbatiuk, Nagy Istvan;

Atacanți: Hildebrand Szabolcs, Anton Cristian Popa, Robert Krajci, Sergey Chernenko, Levente Lorincz, Szocs Szabolcs, Mircea Necula, Pal Zoltan, Adrian Irimia, Alexandru Cristian Munteanu;

Antrenori: Marius Trandafir și Teodor Mocanu.