FOTBAL: Victorie și remiză pentru echipele gălățene în Liga a III-a

2
Cele două echipe gălățene din Liga a III-a, Metalosport și Sporting Liești, au susșținut meciurile din etapa a X-a. La Galați, pe stadionul ”Dunărea”, Metalosport a remizat cu cei de la Bucovina Rădăuți, gol Florin Istrate în minutul 70, pentru 1-0. Sporting Liești a jucat pe ”Liești Arena” cu Bucovina Rădăuți iar gruparea din județ s-a impus cu 1-0, la pauză 0-0, prin golul marcat de Ștefan Adamache.
Dupî zece etape din Liga a III-a, cele două echipe gălățene sunt vecine de clasament în ierarhia seria I. Lieștiul este pe locul 5 cu 16 puncte, 5 victorii, o remiză, 4 înfrângeri, golaveraj 16-16 în timp ce Metalosport este pe 6 cu 15 puncte, 4 victorii, 3 remize, 3 înfrângeri, 13 goluri marcate-11 încasate.
În etapa a VII-a Lieștiul va juca la Rădăuți cu Bucovina, vineri, 6 noiembrie, de la ora 14.00, în timp ce Metalosport  va juca la Dorohoi cu Inter, sâmbătă, 7 noiembrie, de la ora 14.00.