HOCHEI: Bogdan Popa, viceliderul portarilor din LNH

2
Sosit la Dunărea la începutul acestui sezon, de la Sportul Studențesc, portarul Bogdan Alexandru Popa, a încheiat anul 2015 pe locul doi în clasamentul portarilor din Liga Națională de Hochei. Bogdan Popa a jucat pentru Dunărea în 11 meciuri, 574:11 minute, cu o medie de 2.61 goluri încasate, a doua dintre portarii din LNH. De la sosirea la Dunărea, Bogdan Popa a bifat și două meciuri în care nu a primit gol, ambele cu Crona Brașov, primul în LNH, 11-0, cu echipa secundă a ”lupilor”, iar al doilea în victoria 7-0 de la Cupă.
În clasamentul portarilor din LNH, Dunărea mai este reprezentată de: Viorel Radu, locul 6, 714:08 minute jucate, 3.95 media golurilor primite și Lucian Hangan, locul 10, 168:30 minute jucate, media golurilor primite 4.27. Clasamentul complet al portarilor din LNH poate fi văzut aici.