FUTSAL: David Asandei: ”Wellington ne acoperă un post foarte important în echipa noastră”

9
Antrenorul de la United, David Asandei, a vorbit la Lider Sportiv, de la radio Pro FM Lider FM, despre ultima achiziție a clubului gălățean, portarul brazilian Wellington Henrique Silva de Oliveira: ”Wellington ne acoperă un post care este foarte important în echipa noastră. El este un jucător ce vine din Liga I din Brazilia, a jucat chiar contra lui Falcao. Este un jucător care, zic eu, ne va ajuta. În victoria de la Chiajna 2-1, chiar dacă Chiajna este ultima clasată în pauza de iarnă a adus jucători brazilieni care au jucat în Spania, am fost ținuți în joc de Wellington cu intervențiile lui miraculoase. La final Jean Cosac, antrenorul de la Chiajna, a spus că Wellington este cel mai bun din România. Sperăm să fie un portar constant să ne ajute”, a spus David Asandei. 
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal