FUTSAL: Viceversa! United a pierdut la limită la Timișoara

3
Fără patru jucători de bază, Andrian Lașcu-suspendat, Plamen Stoikov, Andrei Crăciun și Viorel Cojoc-accidentați, United a pierdut 2-3 jocul din Liga I, de la Timișoara, cu cei de la Informatica, asta după ce la mijlocul săptămânii gălățenii au eliminat din Cupă Informatica Timișoara cu același scor 3-2.
Timișoara a deschis scorul, United a egalat și a stabilit scorul pauzei 1-1. În partea a doua United a trecut în avantaj 2-1, la jumătatea reprizei, însă până la final gazdele au mai marcat de două ori. Pentru United au marcat  internaționalul U 21 Vasile Boubătrân și Ovidiu Tudose.
După 20 de etape din Liga I, United este pe locul patru cu 37 de puncte din 19 jocuri. Pentru United urmează o etapă de pauză, următorul joc este programat pe teren propriu, în jurul datei de 20 martie, cu CFF Cluj-Napoca.