HOCHEI: România a pierdut al treilea meci la Mondialul din Croația

0

Echipa națională de seniori a României a pierdut al treilea joc disputat la Campionatul Mondial Divizia a I-a, Grupa B, competiție ce se dispută în Croația, la Zagerb. România a pierdut 5-12 (1-3, 2-4, 2-5), jocul cu gazdele turneului Croația. Primul gol al României a fost marcat de atacantul de la Dunărea, Levente Lorincz, în minutul patru al primei reprize. Un alt jucător de la Dunărea, fundașul Nagy Istvan, s-a remarcat cu un asist la golul cinci al României marcat de Csergo Hunor.
După trei jocuri disputate la Campionatul Mondial Divizia I-a, Grupa B, România este pe ultimul loc în grupă, retrogradabil, fără puncte după trei jocuri, 7 goluri marcate-23 încasate. Următorul meci al României la Mondialul din Croația este programat vineri, 22 aprilie, de la ora 14.00, cu Marea Britanie, echipa de pe locul doi.