FOTBAL: Oaspeții s-au impus în trei din cele patru partide din sferturile Cupei

1
În Cupa României, faza județeană, s-au disputat miercuri, 18 mai, meciurile din sferturile de finală, manșa tur. A fost o etapă favorabilă oaspeților, din cele patru meciuri disputate în trei s-au impus oaspeții. În reeditarea finalei de sezonul trecut Avântul Valea Mărului a jucat la Braniștea, cu Unirea, și s-a impus cu 4-2. Fulgerul Smulți, liderul din Liga a IV-a, a obținut singura victorie a gazdelor din această etapă, 4-1 pe teren propriu cu cei de la Victoria Independența. În celelalte meciuri din manșa tur a sferturilor Gloria Ivești a învins cu 5-3 la Ghidigeni, Muncitorul, iar Viitorul Costache Negri a trecut cu 3-2 de Zimbrul Slobozia Conachi pe terenul ”zimbrilor”.
Miercuri, 25 mai, sunt programate meciurile din retur după programul: Victoria Independența-Fulgerul Smulți, Gloria Ivești-Muncitorul Ghidigeni, Avântul valea Mărului-Unirea Braniștea și Viitorul Costache Negri-Zimbrul Slobozia Conachi.