FOTBAL: Iulian Drăguș: ”Nu căutăm scuze”

1
Quantum Club Galați a pierdut manșa retur din etapa interjudețeană a Campionatului Juniorilor A1, 3-1, pe terenul celor de la viitorul Însurăței. Golul victoriei, și al calificării, a fost marcat de cei de la Însurăței în minutul 94! Despre jocul de la însurăței antrenorul de la Quantum Club, Iulian Drăguș, ne-a spus: ”Am avut o primă repriză foarte slabă, nu ne-am putut impune ritmul iar ei ne au taxat. Am avut și ghinionul ca după meciul din tur fundașii centrali să se accidenteze și a trebuit să improvizăm. Dar, nu căutăm scuze cei de la Însurăței au meritat și s-au calificat. Anul viitor vom fi mai puternici și o să reparăm greșelile făcute acum. Mult succes celor de la Însurăței în faza zonală”, ne-a spus Iulian Drăguș.