FOTBAL: Quantum Club a făcut un prim pas spre calificarea la etapa de zonă

0
Campioanele județelor Galați și Brăila, din Liga a IV-a juniori, Quantum Club Galați și Viitorul Însurăței-Brăila, au susținut primul meci, din cele două, programate în etapa interjudețeană a Campionatului Juniorilor A1. Pe stadionul ”Siderurgistul”, terenul pe care Quantum Club își dispută meciurile de acasă, campioana Galațiului a făcut un prim pas spre calificarea în următoarea fază  a competiției, etapa de zonă. Quantum Club a câștigat cu 1-0, la pauză 1-0, jocul cu brăilenii și așteaptă încrezători meciul retur în care să obțină calificarea în etapa de zonă. Singurul gol al partidei a fost marcat de Claudiu Dorin Sima în minutul 35.
Quantum Club Galați: Obreja Daniel-Seceleanu Daniel, Eduard Ilie (căpitan), Sima Claudiu Dorin, Tulus Andrei, Grosu Ionică, Vintilă Vlad, Titus Ivan, Tirtira Andrei, Ivascu Cosmin, Călin Andrei. Au mai intrat: Hurduc Sorin, Panciu Marius, Pastia Cristi, Lupea Mirel, Iliescu Daniel. Antrenor: Iulian Drăguș.
Returul este programat pentru sâmbătă, 11 iunie, de la ora 17.30, pe stadionul ”Orășenesc” din Însurăței, județul Brăila.