FOTBAL: Metalosport a făcut pasul în turul patru al Cupei

3
Gălățenii de la Metalosport au susținut miercuri meciul din turul trei al Cupei României. Dacă în turul doi Metalosport s-a deplasat la Ion Creangă, în județul Neamț, pentru a juca în turul patru al competiției KO gălățenii s-a deplasat la Tudora, în județul Botoșani. Meciul din turul trei, cu Trans Dor Tudora, echipă ce activează în Liga a IV-a Botoșani,  s-a încheiat cu victoria gălățenilor 2-1, după ce la pauză gazdele conduceau cu 1-0. Gazdele au marcat primele în minutul 5, Metalosport a egalat după o oră de joc, prin Ionuț Constantinescu, în timp ce calificarea în turul patru a fost adusă în minutul 89 prin golul marcat de Andrei Mihu.
Pentru Metalosport urmează primul derby județean din Liga a III-a, sâmbătă, 17 septembrie, de la ora 17.00, pe stadionul ”Dunărea”, Metalosport va juca cu Sporting Liești.