FOTBAL: Metalosport s-a calificat în 16-imile Cupei

1
Singura echipă gălățeană rămasă în Cupa României, Metalosport, a făcut pasul în 16-imile Cupei. În turul V (32-imi) al competiției KO gălățenii au învins, pe teren propriu, colega de serie din Liga a III-a, Sport Club Bacău. Metalosport a învins cu 1-0, la pauză 1-0, SC Bacău, singurul gol al meciului a fost marcat de Cristian Bahnașu în minutul 32. În meciul cu SC Bacău, Metalosport a jucat în formula: Vasiliu-R. Oprea, Cîrjă, Gîță, Răgălie-Chiriac, Milea, Mihu, Munchiu-Bahnașu, Constantinescu. Antrenor: Mihai Ciobanu.
Tragerea la soți a meciurilor din 16-imile Cupei, fază în care vor intra și echipele din Liga I, va avea loc joi, 6 octombrie, de la ora 18.00, la Casa Fotbalului.

Până la duelul din 16-imile Cupei următorul meci pentru Metalosport este programat vineri, 7 octombrie, de la ora 15.00, pe terenul celor de la Olimpia Râmnicu Sărat, în etapa a VI-a din Liga a III-a.