HOCHEI: Dunărea a încheiat cu o înfrângere al doilea turneu din Liga Mol

6

Al  doilea turneu din Liga Mol, în care a susținut trei jocuri în deplasare, a fost încheiat de hocheiștii de la Dunărea cu o înfrângere. Gălățenii au pierdut 3-0 (1-0, 0-0, 2-0) jocul de pe terenul celor de la Ferencváros Budapesta.  Gazdele au deschis scorul în minutul 7, avantajul a fost dublat în minutul 43, iar un minut mai târziu au stabilit scorul final.
După 13 meciuri din Liga Mol Dunărea este pe locul 9, din 11, cu 10 puncte, 34 goluri marcate-60 încasate.
Dunărea: Vlastimil Lakosil, Laszlo Arnold-portari;
Hildebrand Szabolcs, Tomas Devecka, Szocs Szabolcs, Vladimir Lantos, Lorincz Levente-linia I;
Botond Flinta, Mihaly Ede, Alexandru Cristian Munteanu, Phil Bushbacher, Ondrej Rusnak-linia a II-a;
Tamas Nandor, Attila Goga, Rastislav Gaspar, Pal Zoltan, Adrian Irimia-linia a III-a;
Anton Cristian Popa, Bogdan Neagoș, Pal Zsombor-linia a IV-a;
Marius Trandafir, Teodor Mocanu-antrenori.
După al doilea turneu din Liga Mol pentru Dunărea urmează o serie de mai multe meciuri pe teren propriu. Primul este programat pentru sâmbătă, 15 octombrie, cu MAC Budapesta, în Liga Mol.