HOCHEI: Dunărea a pierdut 1-8 primul meci de la Gheorgheni!

2

Cu  lotul decimat de accidentări, hocheiștii de la Dunărea au pierdut primul meci, din cele două, pe care le are programate la Gheorgheni, în etapa a II-a din returul I a Campionatului Național de Seniori. Gălățenii au cedat 1-8 (1-1, 0-2, 0-5) jocul cu Progym Gheorgheni. După o primă repriză încheiată la egalitate 1-1, gazdele au deschis scorul în minutul trei, Robert Krajci, ajutat de Vitali Donika și Szocs Szabolcs a egalat peste trei minute, cei de la Progym și-au asigurat victoria în treimea secundă câștigată 2-0. În ultima parte Progym s-a impus 5-0.

Dunărea:
Bogdan Popa, Laszlo Arnold-portari;
Tamas Nandor, Hildebrand Szabolcs, Tomas Devecka, Attila Goga, Botond Flinta, Alexandru Ionuț Munteanu-fundași;
Anton Cristian Popa, Bogdan Neagoș, Robert Krajci, Alexandru Cristian Munteanu, Levente Lorincz, Mihaly Ede, Phil Bushbacher, Szocs Szabolcs, Vitali Donika, Pal Zoltan, Adrian Irimia-atacanți;
Marius Trandafir, Teodor Mocanu-antrenori.