HOCHEI: Dunărea a pierdut la scor, 2-15, meciul de la MAC Budapesta

0

Hocheiștii de la Dunărea au continuat turneul din Ungaria din Liga Mol cu o înfrângere. După ce ieri au pierdut derby-ul pentru play-off 0-9 cu Ferencváros Budapesta, astăzi gălățenii au jucat tot în Budapesta, pe terenul finalistei precedentei ediții, MAC, și au pierdut 2-15! (1-7, 1-1, 0-7). Pentru Dunărea cele două goluri au fost marcate de Marius Mărcuș, asist Juraj Durkech și Ondrej Rusnak, în minutul 7, pentru 1-1, și Hildebrand Szabolcs, din pasa lui Timur Rasulov, în minutul 26 pentru 7-2.

Dunărea:

Viorel Radu și Laszlo Arnold-portari;

Linia a I-a: Tamas Nandor, Juraj Durkech-Ondrej Rusnak, Marisu Mărcuș, Phil Bushbacher

Linia a II-a: Botond Flinta, Timur Rasulov-Szocs Szabolcs, Mihaly Ede (căpitan), Hildebrand Szabolcs;

Linia a III-a: Nicușor Lușneac, Cătălin Berdilă-Adrian Irimia, Alexandru Cristian Munteanu, Mihai Georgescu
Linia a IV-a: Alexandru Ionuț Munteanu, Pal Zsombor
Antrenori: Marius Trandafir și Irimia Gherghișan.

Următorul meci pentru Dunărea în Liga Mol este programat pentru luni, 23 ianuarie, de la ora 19.30, la Miskolci cu DVTK Jegesmedvék.