HANDBAL: CSU Danubius a înregistrat o nouă înfrângere în Liga Națională, la Zalău

1
Echipa feminină de handbal CSU Danubius a susținut duminică, la Zalău, meciul din etapa a XVI-a din Liga Națională, a treia din retur. Jocul a fost pierdut de echipa gălățeană cu scorul 35-17, la pauză 21-8, înfrângerea de la Zalău fiind a treia din retur. CSU Danubius a ținut pasul cu echipa gazdă în primele nouă minute când scorul era 4-4. A urmat un parțial 5-0 reușit de gazde care s-a desprins la 9-4. Danubius a mai marcat de două ori, după care  HC Zalău a reușit un parțial 8-0 cu care s-au desprins la 18-6, decisiv pentru câștigarea meciului.
Pentru CSU Danubius au marcat: Elena  Livrinikj 4 goluri, Mădălina Conache 4, Dajana Jovanovska 3, Ramona Urse 2, Cosmina Cozma 2, Cristina Marcu 1 și Ștefania Florea 1.

În clasamentul Ligii Naționale feminine, CSU Danubius este pe locul 11, penultimul, cu 8 puncte din 14 jocuri. Pentru CSU Danubius urmează jocul de pe teren propriu cu CSM Roman, marți, 14 februarie.