HOCHEI: Serbia a obținut prima victorie la Mondialul de la Galați

2
Echipa națională a Serbiei a obținut prima victorie la Campionatul Mondial Divizia a II-a, Grupa A, de la Galați. Meciul care a deschis ziua a treia de jocuri a fost câștigat de Serbia, scor 9 – 2, cu echipa Belgiei. Serbia a încheiat prima repriză în avantaj, scor 2-1. Marko Sretovic și  Pavel Popravka, au marcat pentru Serbia, în timp ce Belgia a redus din diferență în finalul reprizei după golul marcat de Jordan Paulus.
Serbia a câștigat treimea secundă, scor 2-0, marcatori: Mirko Djumic și Nemanja Vucurevic, iar ultima repriză a fost câștigată de echipa Serbiei, scor 5-1, marcatorii Serbiei au fost:  Nemanja Vucurevic, Robert Sabadis, Aleksa Lukovic, Pavle Ogrizovic și Marko Sretovic, ultimul în inferioritate numerică. Belgia a marcat în ultima treime prin Bryan Kolodziejczyk, pentru scorul 2-6.
Meciurile de la Campionatul Mondial Divizia a II-a, Grupa A, Galați – 2017, continuă astăzi după programul: ora 16.30, Spania – Australia, ora 20.00, României – Islanda.