FOTBAL: SC Oțelul a pierdut mașa tur din barajul de promovare în Liga a III-a

0
Suporter Club Oțelul Galați, campioana județului Galați, a pierdut manșa tur din barajul de promovare în Liga a III-a cu campioana județului Iași, Unirea Mircești. Disputat pe terenul din satul Iugani, comuna Mircești, jocul a fost pierdut de SC Oțelul, scor 0 – 1, la pauză 0 – 1. Golul a fost marcat de echipa din Mircești în minutul 36 al jocului, în urma unui corner, de Dragoș Dragota.
Stelian Bordeianu, antrenorul SC Oțelul a început meciul cu echipa: Vlasie – Radu, R. Codreanu, S. Ilie, Ciurea, Postelnicu, Napîrlică, Bahnaşu, Tudosă, I. Codreanu, A. Frunză. Au mai jucat Perju şi Pavel.
Manșa retur a barajului de promovare în Liga a III-a este programată pentru sâmbătă, 24 iunie, la Galați, stadionul ”Oțelul”.