FOTBAL: Metalosport – o nouă înfrângere la scor în Liga 3

1

După replica bună oferită harghitenilor de la FK Miercurea Ciuc, gruparea gălățeană de Liga a III-a Metalosport s-a deplasat la Focșani pentru jocul din etapa cincea. La fel ca în primul meci al sezonului, jocul din Cupă încheiat cu victoria la scor (5 – 0) a gazdelor, și în jocul de campionat vrâncenii s-au impus la scor câștigând jocul cu scorul 8 – 0.

Defensiva gălățeană a cedat de două ori în prima parte, în decurs de două minute, după pauză CSM Focșani a mai marcat de șase ori. Pentru Metalosport este a treia înfrângere din acest sezon în care încasează opt goluri. În clasamentul seriei I din Liga a III-a Metalosport este pe locul 15, ultimul, fără puncte, golaveraj 1 – 41, cele mai multe goluri încasate dintre echipele din toate cele cinci serii din Liga a III-a. Etapa viitoare, 30 septembrie, de la ora 17.00, Metalosport va juca pe teren propriu cu Olimpic Cetate Râșnov.

Metalosport – Ciprian Tofan – Cornel Pintilie, Valentin Enache, Răzvan Trandafir, Cosim Dragomir – Alexandru Misăilă, Brice Goupy, Bogdan Serea, Cosmin Cărare, Andei Mircea, Laurențiu Neamțu. Rezerve: Sebastian Butunoiu, Teodor Farcaș, Mădălin Grădinaru, Andrei Partenie, Hristu Corozel.