FOTBAL: ”Pantera” Carmen Marcu a marcat primul gol într-un meci oficial pentru echipa națională

2
Echipa națională sub 17 ani a României a susținut duminică primul meci din calificările pentru Campionatul European, competiție ce va avea loc în Lituania, între 9-21 mai 2018. România a remizat, scor 1 – 1, cu echipa similară a Greciei, într-un meci din Grupa 4 a calificărilor, grupă ce se dispută în Bosnia – Herțegovina la Zenica.
Golul echipei României a fost marcat de atacantul de la FC Universitatea Galați, Carmen Marcu, aflată la prima reușită oficială în tricoul echipei naționale. ”Pantera” Carmen Marcu a jucat din primul minut al disputei cu Grecia și a fost înlocuită în prelungirile jocului. Miercuri, 27 septembrie, echipa sub 17 ani a României va juca cu reprezentanta similară a Irlandei.