HOCHEI: Debut cu înfrângere pentru Dunărea în Campionatul Național

2

Hocheiștii seniori de la Dunărea au debutat cu o înfrângere în noua ediție a Campionatului Național de Seniori. Primul meci din dubla cu Steaua Rangers București, din prima etapă a campionatului intern a fost pierdut de Dunărea, scor 1 – 5 (0 – 1, 1 – 1, 0 – 3), joc disputat pe gheața Patinoarului Olimpic din Brașov.
Pentru Dunărea golul a fost marcat de ucraineanul Andriy Butochnov, jucător transferat de la Steaua în pauza dintre sezoane, din pasa lui Adrian Irimia. Butochnov a marcat în minutul trei al treimii secunde, la scorul 1 – 0 pentru Steaua. Mâine, de la ora 18.30 13.30, tot la Brașov, este programat meciul secund al dublei dintre Steaua și Dunărea.

Dunărea:

Bogdan Popa, Arnold Laszlo – portari;

Nandor Tamas, Timur Rasulov, Attila Goga, Juraj Durkech, Botond Flinta, Ciprian Țapu, Pal Zsombor – fundași;

Hildebrand Szabolcs, Anton Cristian Popa, Robert Krajci, Anton Butochnov, Donatas Kumeliauskas, Levente Lorincz, Mykola Kolyada,  Andriy Butochnov, Szocs Szabolcs, Adrian Irimia, Lajos Nyegres – atacanți;

Cornel Chiriță și Vitali Donika – antrenori. Datele statistice complete ale jocului aici.