HOCHEI: O victorie și o înfrângere pentru ”gladiatori” la Gheorgheni

0

Echipa de juniori sub 18 ani de la CSM Dunărea a susținut sâmbătă și duminică jocurile două meciuri la Gheorgheni în Campionatul național al juniorilor I. ”Dubla” din Harghita a fost încheiată de Dunărea cu două puncte ce le revin ”gladiatorilor” în urma victoriei în prelungiri din al doilea joc.
Primul meci, cel de sâmbătă, a fost câștigat de gazde, scor  7 – 2 (1 -0, 2 – 0, 4 – 2), pentru ”gladiatori” au marcat Dragoș Petrică și Victor Florea . Al doilea joc, cel de duminică, a fost câștigat de hocheiștii gălățeni în urma unei reprize suplimentare de prelungiri, scor 4 – 3 (1 – 1, 2 – 1, 0 – 1, 1 – 0). În jocul de duminică pentru Dunărea au marcat: Remus Gheorghe (1 -1), Dragoș Petrică (2 -2 și 3 – 2) și Andrei Alexandru Andrișoi (4 – 3).

Dunărea: Ionuț Cristian Andrișoi, Adrian Ionescu – portari;

Macar Bradcenco, Florin Claudiu Mladin, Adrian Alexandru Olenici, Andrei Alexandru Andrișoi – fundași;
Remus Gheorghe, Raul Maftei, Victor Florea, Anton Ciobanu, Marian Gabriel Coman, Robert Andrei Rusu, Edward Andrei Bosna, Andrei Ghetau, Ilia Petenco, Dragoș Alexandru Petrică – atacanți;
Antrenor: Cristi Munteanu.

După patru jocuri, două etape ”duble”, din actuala ediție a Campionatului Național juniori I, sub 18 ani, au două puncte în clasament.  Pentru echipa sub 18 ani Gladiators Dunărea Galați urmează alte două jocuri pe teren propriu, 4 – 5 noiembrie, la Patinoarul Dunărea, cu cei de la Steaua București.