FOTBAL: CSU ”Dunărea de Jos” – opt goluri pentru a opta victorie în Liga a IV-a

1
CSU ”Dunărea de Jos” Galați, una dintre favoritele la titlu în Liga a IV-a Galați, și-a trecut în cont a opta victorie stagională în etapa a XI-a din primul eșalon fotbalistic județean. Studenții profesorului Cătălin Savu au jucat în runda cu numărul 11 la Brăhășești, cu cei de la Juventus Toflea, și s-au impus cu socrul 8 – 3, după ce la pauză scorul era egal 2 – 2.
Adrian Grigoraș a fost omul meciului cu cele patru goluri marcate, Gheorghiță Țuiu a reușit o dublă, iar lista marcatorilor este completată de Daniel Dajbog și Bogdan Popov cu câte o reușită.

”Am condus cu scorul 2 – 0, gazdele ne-au egalat la doi, acesta fiind și scorul pauzei. Imediat după pauză echipa din Toflea a trecut la conducere, scor 3 – 2, gol marcat din lovitură de pedeapsă. Însă băieții au revenit, iar la final ne-am impus cu scorul 8 – 3. Vom vedea ce va fi în continuare, deocamdată suntem în grafic. Pentru noi urmează jocul de pe teren propriu cu Viitorul Costache Negri, sâmbătă, 18 noiembrie”, ne-a spus antrenorul de la CSU profesorul Cătălin Savu.
CSU ”Dunărea de Jos”: Măstăcan – Lungu, Moise, Florea, Serea – Țuiu, Ignat, Rotaru (Pațilea) Dajbog (I. Bogdan) – Grigoraș (Dănăilă), Popov (Gheorghiu).