FOTBAL: Sporting Liești și-a trecut în cont a șaptea victorie stagională în Liga a III-a

2
Gruparea gălățeană de Liga a III-a Sporting Liești a obținut, în etapa XIII-a, a șaptea victorie în actuala ediție a eșalonului trei. Pe ”Liești Arena” trupa pregătită de Ionuț Niculcea a primi replica celor de la AFC Odorheiu Secuiesc. Gazdele s-au impus cu scorul 1 – 0, la pauză 1 – 0, grație golului marcat de Ștefan Adamache, în minutul 25, din lovitură de pedeapsă. Antrenorul Ionuț Niculcea a început meciul cu echipa: Vădeanu – Stancu, Manea, Preda, Filimon, Munchiu, Adamache, Iancu, Blanaru, Mihu, Constantinescu. Au mia jucat: Zaharia, Lovin, Coman.
Victoria cu echipa din Harghita este a șaptea pentru Sporting Liești în actualul campionat la Ligii a III-a. În clasament Sporting Liești este pe locul cinci cu 22 de puncte din 12 jocuri, la douîă puncte de CSM Roman, echipă ce ocupă ultima treaptă a podiumului. Etapa viitoare Sporting Liești va juca pe teren nou promovatei CSM Focșani, 25 noiembrie, ora 14.00, urmând ca turul să fie încheiat cu un joc pe teren propriu, 2 decembrie, cu cei de la Bucovina Rădăuți.