FOTBAL: Lieștiul a remziat în restanța de la Târgu Secuiesc

1

În Liga a III-a s-au disputat miercuri jocurile din etapa a 19-a, etapă amânată săptămâna trecută din cauza condițiilor meteorologice. Gruparea gălățeană Sporting Liești a jucat la mijlocul săptămânii în Covasna la Târgu Secuiesc. Gălățenii au confirmat forma ascendentă din retur și au remizat, scor 1 – 1, pe terenul celor de la KSE Târgu Secuiesc.

Lieștiul a marcat prima, la trei minute după pauză, gazdele au egalat după alte douăzeci de minute de joc. Meciul din Covasna a fost început de gruparea gălățeană cu echipa: Vădeanu – Stancu, Maftei, Voicu, Filimon, Lovin, Munchiu, Iancu, Zaharia, Mihu, Dumitru. Au mai jucat: Tudose, Ciurea, Itoafa, Sprînceană. Antrenori: Ionuț Niculcea și Dorinel Matei.
Remiza de la Târgu Secuiesc este a patra pentru gruparea gălățeană în actuala ediție a Ligii a III-a, iar în clasament Lieștiul se menține pe locul patru cu 37 de puncte. Pentru Sporting Liești urmează meciul de vineri, 6 martie, de la Miercurea Ciuc, cu FK, echipa de pe locul doi, de la ora 17.00. Pe teren propriu Sporting Liești va juca în etapa a 22-a, 14 aprilie, cu Olimpic Cetate Râșnov.