Finală cu Autobergamo Deva pentru juniorii de la United

2
Echipa sub 19 ani de la United va lupta pentru al doilea trofeu din istoria clubului gălățean cu echipa similară de la Autobergamo Deva. Cei de la Deva au obținut calificarea în finală după ce au învins în semifinală gazdele turneului KSE Târgu Secuiesc.
Până la meciul din finală cu Autobergamo Deva, la turneul final, Final 8 de la Târgu Secuiesc, United, antrenori Cristi Ștefu și Costel Străinu, a trecut de Pro Tineret Sighișoara, cu scorul 7 – 3, în sferturi, și de Informatica Timișoara, în semifinale, cu scorul 8 – 5. Autobergamo Deva, câștigătoarea actualei ediții a Cupei României U 19 a ajuns în finală după victoriile 8 – 4 cu FK Odorheiu Secuiesc, din sferturi, și 9 – 5 cu KSE Târgu Secuiesc din semifinală.
Finala United – Autobergamo Deva se va disputa luni, 28 mai, de la ora 18.00, în Sala Sporturilor din Târgu Secuiesc, jocul urmând să fie transmis în direct de pagina pe facebook și canalul de youtube Futsal România.