Oțelul continuă parcursul fără greșeală în Liga a III-a

2
 SC Oțelul continuă parcursul fără greșeală în actuala ediție a Ligii a III-a. În etapa a III-a gruparea gălățeană a jucat la Piatra Neamț cu nou promovata CSM Ceahlăul – continuatoarea clubului ce a activat în Liga I. Echipa pregătită de Stelian Bordieanu a obținut a treia victorie consecutivă în jocul de la Piatra Neamț, scor 1 – 0, la pauză 0 – 0. Singurul gol al jocului a fost marcat de Marius Matei în minutul 75.
Cu trei victorii din trei jocuri SC Oțelul conduce în seria I din Liga a III-a cu 9 puncte, golaveraj 9 – 0. De altfel, SC Oțelul este singura echipă din seria I care nu a primit gol în actuala ediție de campionat. Pentru SC Oțelul urmează jocul de pe teren propriu cu Gloria Buzău, echipa de pe locul doi cu 9 puncte, (8 – 2 golaveraj), meciul se va disputa sâmbătă, 15 septembrie, de la ora 19.00, pe stadionul Oțelul.

În jocul de la Piatra Neamț SC Oțelul a evoluat în echipamentul aniversar al meciului cu Juventus de acum 30 de ani. De altfel, kit-ul aniversar poate fi achiziționat de la magazinul clubului de la stadion.