Flacăra Pechea urcă pe doi în Liga a V-a după victoria cu Inter Tudor Vladimirescu

7
După disputarea jocurilor din etapa a VI-a în al doilea eșalon județean s-a instalat un nou vicelider. Flacăra Pechea a jucat în runda cu numărul șase pe teren propriu cu cei de la Inter Tudor Vladimirescu și s-a impus fără drept de apel, scor 4 – 1, la pauză 3 – 0.

Toate cele trei goluri ale primei părți au fost marcate de George Dragoș Popa. Scorul a fost deschis de Popa în minutul 13, la nouă minute distanță a reușit dubla, iar socrul primei părți a fost stabilit cu zece minute înainte de pauză. La cinci minute de la reluarea jocului gruparea din Tudor Vladimirescu a redus din diferență, prin Petrișor Caculea, iar scorul final a fost stabilit de George Cismaru în minutul 90.
În clasament Flacăra Pechea este pe locul doi cu zece puncte din 5 jocuri, la opt puncte în spatele liderului Avântul Valea Mărului, dar și un joc mai puțin disputat. Pentru echipa din Pechea urmează derby-ul cu cei de la Avântul Marea Mărului, meciul este programat să se dispute duminică, 28 octombrie, începând cu ora 13.00, pe stadionul ”Prof. Costică Popovici”, din Valea Mărului.