Lieștiul leagă vitctoriile și urcă în clasament

3
În etapa a X-a din Liga a III-a gruparea gălățeană Sporting Liești a obținut a cincea victorie stagională. Pe ”Liești Arena” Sporting a învins cu scorul 2 – 0 KSE Târgu Secuiesc, după ce la pauză cele două echipe se aflau la egalitate, scor 0 – 0. Pentru Liești au marcat Daniel Munchiu,după o oră de joc, și Marius Manea cu două minute înainte de finalul jocului.
Victoria cu gruparea din Covasna este a cincea din acest sezon pentru Sporting Liești, iar în clasament gălățenii urcă pe locul șase cu 17 puncte din zece jocuri. Pentru Sporting Liești este a șasea etapă consecutivă în care obține punct sau puncte, ultima înfrângere a gălățenilor a fost în etapa a IV-a, pe teren propriu cu cei de la Bucovina Rădăuți. Până la derby-ul județean cu Oțelul, 17 noiembrie, Liești Arena, etapa a XIII-a, echipa din Liești va mai juca două meciuri în județul Buzău, în etapa a XI-a, 3 noiembrie, pe terenul celor de la Metalul Buzău, urmând ca în etapa a XII-a să joace la Râmnicu Sărat cu cei de la CSM, 9 noiembrie.