Prima remiză stagională pentru Quantum Club Galați

43
Gruparea gălățeană de Liga a IV-a Quantum Club a obținut în etapa a IX-a prima remiză din acest sezon. Trupa lui Iulian Oprea a remizat, scor 3 – 3, pe terenul nou promovatei în primul eșalon județean Victoria Tecuci.
La pauză cele două echipe au intrat la egalitate, scor 1 – 1. Cosmin Mitrofan a deschis scorul pentru gazde în minutul 7, Petrică Stase a egalat cu trei minute înainte de pauză. În partea secundă, minutul 47, Stase a reușit dubla și a trecut Quatum în avantaj, Tecuciul a egalat în minutul 65 prin Cătălin Curteanu. Quantum a trecut în avantaj, scor 3 – 2, cu un sfert de oră înainte de final, gazdele au stabilit scorul final prin Cătălin Curteanu, când mai erau șase minute din meci.
Remiza de la Tecuci este prima din acest sezon pentru Quantum Club, iar în clasament gruparea gălățeană este pe locul zece cu șapte puncte, golaveraj 13 – 24. În etapa a X-a Quantum Club Galați va juca pe teren propriu cu ultima clasată Agrostar Tulucești, duminică, 4 noiembrie, de la ora 14.00. Cei de la Tecuci după nouă etape sunt pe locul șapte cu 14 puncte, golaveraj 18 – 22, iar în etapa a X-a vor juca la Ivești, cu Gloria.