Prima victorie în Liga a IV-a pentru Voința Cudalbi

2
Nou promovata în Liga a IV-a Voința Cudalbi a obținut, în etapa a VII-a, prima victorie din primul eșalon județean. Gruparea din Cudalbi a jucat pe teren propriu cu cei de la Quantum Club Galați și s-a impus cu scorul 3 – 1, la pauză 3 – 1.
Claudiu Stoian a deschis scorul, în minutul 10, Costică Țicău a dublat avantajul în minutul 28, iar cu cinci minute înainte de pauză Beny Micu a marcat pentru 3 – 0. Golul de onoare al gălățenilor a fost marcat de Dănuț Damian, în minutul 45.
Prima victorie stagională urcă până pe locul 11 echipa din Cudalbi, 4 puncte, golaveraj 8  – 13. Pentru echipa din Cudalbi urmează o deplasare grea pe stadionul ”Nicu Nour” din Ivești cu cei de la Gloria. De partea cealaltă, echipa lui Iulian Oprea, deși a scăpat de seria jocurilor cu echipele din față, a înregistrat a șasea înfrângere în acest sezon, iar în clasament ocupă locul 13, penultimul, cu 3 puncte. Etapa viitoare Quantum va juca pe teren propriu cu Viitorul Costache Negri.