CSM Arcada a pierdut cu Craiova după un set decisiv maraton

1
Echipa de volei masculin CSM Arcada nu își găsește ritmul. După victoria la limită de la Baia Mare, gruparea gălățeană a pierdut primul meci din acest sezon, la chiar prima apariție în fața propriilor suporteri. CSM Arcada  a pierdut cu scorul 2 – 3 jocul cu cei de la SCMU Craiova din etapa a V-a, după un set decisiv maraton pierdut de gălățeni cu scorul 20 – 22!
Oaspeții au câștigat primul set cu scorul 26 – 24, gălățenii au egalat după ce s-a impus cu 25 – 15  în setul doi, după care s-au instalat la conducere, setul trei a fost câștigat cu scorul 25 – 21. Parțialul al patrulea a fost câștigat de gruparea craioveană, scor 25 – 23, iar învingătoarea s-a decis în setul decisiv. Prelungirile au avut nevoie de prelungiri pentru a se decide învingătoarea. După mai multe momente de egalitate, 15 – 15, 16 – 16, 19 – 19, oaspeții s-au impus în final cu 22 – 20.  Pentru Arcada urmează jocul de pe terenul celor de la VM Zalău, 17 noiembrie, ora 18.00.