Lieștiul a remizat la Buzău

39

Gruparea gălățeană de Liga a III-a Sporting Liești continuă seria rezultatelor pozitive în prima serie din al treilea eșalon. În etapa a XI-a Lieștiul a jucat pe terenul celor de la Metalul Buzău și a remizat, scor 1 – 1, deși la pauză gruparea gălățeană a condus cu 1 – 0. Golul echipei din Liești a fost marcat de Robert Țicămucă în minutul 37.

Remiza de la Buzău este a treia pentru Sporting Liești, iar în clasament gălățenii sunt pe locul șapte cu 18 puncte din 11 jocuri. Pentru Sporting Liești este a șaptea etapă consecutivă în
care obține punct sau puncte, ultimul joc încheiat fără puncte a fost în etapa a  IV-a.

Pentru Sporting Liești urmează un nou joc în județul Buzău, 9 noiembrie, de la ora 14.00, pe terenul celor de la CSM Râmnicu Sărat, urmând ca în etapa a XIII-a să joace, pe teren propriu, Liești Arena, derby-ul județean cu liderul seriei SC Oțelul.