Oțelul s-a impus în derby-ul județean de la Liești

41
Cele două echipe gălățene din Liga a III-a, Sporting Liești și SC Oțelul s-au întâlnit în etapa a XIII-a pe terenul celor de la Liești. Derby-ul județean s-a încheiat cu victoria Oțelului, scor 1-0, la pauză 1-0. Singurul gol al jocului a fost marcat de George Cîrjan, cu patru minute înainte de pauză.
Victoria de la Liești este a zecea pentru Oțelul în acest sezon, iar în clasament gruparea gălățeană este pe locul doi cu 32 de puncte, trei puncte, dar și un joc în minus față de echipa de pe primul loc Gloria Buzău. Până la finalul turului mai sunt de disputat două etape, iar Oțelul va juca etapa viitoare pe terenul celor de la CSM Râmnicu Sărat, 24 noiembrie, ora 14.00, urmând ca turul să fie încheiat de gălățeni cu jocul de pe teren propriu contra celor de la Știința Miroslava, 30 noiembrie.
Sporting Liești este pe locul opt în clasamentul seriei I din Liga a III-a cu 18 puncte, iar etapa viitoare gruparea gălățeană va juca pe terenul celor de la Știința Miroslava. Turul va fi încheiat oe ”Liești Arena” cu jocul contra celor de la CSM Pașcani.