Prima victorie din deplasare pentru Quantum Club Galați

30
După un început de campionat cu rezultate mai slabe, gălățenii de la Quantum Club au parte de un reviriment în ultima parte a turului. În etapa a XI-a băieții lui Iulian Oprea au înregistrat a patra etapă consecutivă fără înfrângere, gălățenii s-au impus cu scorul 2 – 0, pe terenul celor de la Victoria Independența, prima victorie din deplasare acest sezon.
Golurile jocului de la Independența s-au marcat în final. În minutul 85 Florin Bădăru și-a introdus mingea în propria poartă, iar victoria celor de la Quantum a fost asigurată în minutul 88 de Adrian Huhulea.
Pentru Quantum a fost a patra victorie în acest sezon, iar în clasamentul Ligii a IV-a gălățenii sunt pe locul nouă cu 13 puncte din 11 jocuri, iar în etapa a XII-a vor juca ultimul meci de pe teren propriu din tur cu cei de la Juventus Toflea, 18 noiembrie, ora 14.00, stadionul Siderurgistul. Victoria Independența ocupă poziția a opta în primul eșalon județean cu același număr de puncte, dar din zece jocuri. În etapa a XII-a Victoria Independența va juca pe terenul celor de la Gloria Ivești.