”Zimbrii” țin aproape de lider. Victorie la scor la Costache Negri

35
Chiar dacă au remizat pe teren propriu în derby-ul campionatului cu cei de la Universitatea, vicecampionii de la Zimbrul Slobozia Conachi continuă lupta pentru titlu în primul eșalon județean. În etapa a XI-a ”zimbrii” din Slobozia Conachi s-a impus cu scorul 5 – 1, la pauză 2 – 0, pe terenul celor de la Viitorul Costache Negri. La pauză formația din Slobozia Conachi a intrat în avantaj cu scorul 2 – 0, după golurile marcate de Năpîrlică și ”Boboc” Spînache. La reluare Marius Postelnicu a dus scorul al 3 – 0, iar ”Boboc”, la zece minute distanță, a reușit dubla. Gazdele au redus din diferență în minutul 66 prin Vărtosu, iar scorul final a fost stabilit de Narcis State cu patru minute înainte de final.
În clasament Zimbrul Slobozia Conachi este pe locul doi cu 29 de puncte, la două puncte în spatele liderului CSU ”Dunărea de Jos” Galați. Până la finalul turului ”zimbrii” mai au de jucat două meciuri, prima dată sâmbătă, 17 noiembrie, de la ora 12.00, vor juca pe terenul sintetic al stadionului Dunărea cu cei de la Muncitorul Ghidigeni, urmând ca turul să fie încheiat cu jocul de pe stadionul Municipal din Tecuci contra celor de la Victoria.