12 din 12 pentru Avântul Valea Mărului în Liga a V-a

268

În campionatul Ligii a V-a s-au încheiat meciurile din acest an cu jocurile din etapa a 12-a. Campioana turului din al doilea eșalon județean, Avântul Valea Mărului, a încheiat prima parte de campionat cu o victorie, a 12-a din campionat, obținută pe terenul celor de la Inter Tudor Vladimirescu.

Față de precedentele jocuri, în care s-au impus fără probleme, vălmărenii și-au asigurat a 12-a victorie în minutul 90. Cosmin Gârleanu a deschis scorul în minutul 73, gazdele au egalat în minutul 81, prin Emil Viorel Mircea, iar victoria vălmăreanilor a fost adusă de Marius Burghelea. Introdus după pauză în teren de antrenorul Gheorghiță Popa, Burghelea a marcat golul victoriei în minutul 90.

Avântul Valea Mărului a început jocul de la Tudor Vladimirescu cu formula: Ciprian Tofan – Dragoș Rotaru, Robert Neagu, Vasilică Popa, Costin Serea – Daniel Voicu, Nelu Popliacă (George Cristof), Daniel Pavel (Marius Burghelea), Nicu Bălan – Cosmin Gârleanu, Romeo Buteseacă (Claudiu Rusu). Antrenor: Gheorghiță Popa.

Cu 12 victorii din 12 jocuri, golaveraj 67-6, Avântul Vale Mărului a terminat pe primul loc prima parte din Liga a V-a, cu 11 puncte mai mult decât echipa de pe locul doi Foresta Șendreni.