CSU Belor a terminat turul Diviziei A1 fără victorie!

75

Nici cu al doilea cel mai accesibil adversar voleibalistele de la CSU Belor nu au reușit să câștige primele puncte de la revenirea în Divizia A1.

În ultimul meci din 2018 CSU Belor, locul 9, ultimul, a jucat pe teren propriu cu Agroland Timișoara, echipă ce înaintea ultimei etapei din tur era pe locul șapte.

Jocul din Polivalentă s-a încheiat cu victoria grupării timișorene, scor 3-0. Meciul a durat 60+1 de minute și a fost la discreția echipei oaspete. După un prim set câștigat la 18, Agroland s-a impus în al doilea parțial cu scorul 25-15, iar setul trei a fost adjudecat cu scorul 25-18.

Ca mai eficientă jucătoare de la CSU a fost Sydney Paige cu 12 puncte, urmată de Edina Selimovic 7p, Adriana Dudnic, Ana Maria Berdilă, Elitsa Barakova câte 4 puncte, Ramona Postea 1. În jocul cu echipa din Timișoara pentru CSU Belor au mi jucat: Ioana Ștefu, Elizaveta Susnova, Violeta Stan și Emilija Popjordanovska – libero.

CSU Belor termină turul Diviziei A1 pe locul 9, ultimul, fără puncte, un singur set câștigat, setaveraj 1-24. În prima etapă din retur CSU Belor va juca tot pe teren propriu cu Volei Alba Blaj – liderul de la finalul turului.