CSM Arcada a câștigat toate punctele la Craiova

122

Echipa masculină de volei CSM Arcada Galați a câștigat toate cele trei puncte din ”derby-ul” mic al campionatului Diviziei A1. Formația gălățeană, locul trei, săa impus cu scorul 3-1, pe terenul celor de la SCM Craiova, locul doi.

CSM Arcada a condus cu 2-0, după primul set câștigat cu 25-16 și 25-13 în al doilea. Gazdele au câștigat setul trei, la mare luptă, scor 25-23, iar în setul patru formația gălățeană s-a impus categoric 25-11.

Omul meciului de la Craiova a fost Ivan Raic cu 24 de puncte realizate. Paul Sanderson a reușit 13 puncte, Vlad Cuciureanu a contribuit cu 11 puncte, Julian Bissette a realizat 8 puncte, Milos Pervic 6 și Angel Perez 4. Cu victoria de la Craiova formația gălățeană egalează la puncte SCM Craiova, ambele au câte 31, și se menține la nouă puncte în spatele liderului Volei Municipal Zalău (40 de puncte). Pentru CSM Arcada urmează ”derby-ul” mare al campionatului, miercuri, 20 februarie, de la ora 18.00, cu liderul Volei Municipal Zalău.