Kirichenko și Berdilă, despre over time-ul cu Ciucul

696

Hocheiștii de la CSM Galați au pierdut primul meci de pe teren propriu din acest sezon, scor 6-7, în prelungiri, cu SC Miercurea Ciuc.

Legat de înfrângere atacantul Vitali Kirichenko a declarat că formația gălățeană a fost lipsită de șansă în repriza de prelungiri. ”A fost bine că am avut suporterii alături, a fost un meci bun făcut de ambele echipe, un meci greu, s-au marcat multe goluri, dar în prelungiri nu am avut noroc. În opinia mea CSM Galați este o echipă bună, încercăm să luptăm din primul până în ultimul minut. Mâine va fi o nouă zi, un nou meci, vom încerca să facem tot ce este mai bine mâine”, a spus Kirichenko.

Despre jocul cu SC Miercurea Ciuc a vorbit și fundașul Cătălin Berdilă: ”A fost un meci greu, cu răsturnări de situație. Ne pare rău că am pierdut în fața fanilor, dar sperăm să ne revanșăm în meciul de mâine. Deocamdată ne gândim să luăm totul pas cu pas, meci cu meci, și vom vedea când va începe play-off-ul la ce nivel vom fi”, a spus Berdilă.