Prima victorie pentru CSU Belor!

151

Echipa feminină de volei CSU Belor a câștigat primul meci în sezonul revenire în Divizia A1. Formația gălățeană a câștigat toate punctele, scor 3-1, în jocul din Capitală, de pe terenul celor de la Dinamo București.

Formația gălățeană a deschis meciul cu un prim set câștigat categoric 25-14. Dinamo a egalat după ce a câștigat setul doi, scor 25-21, cele două echipe s-au aflat la egalitate în cea mai mare parte din set, ultima oară a fost 21-21. În seturile trei formația gălățeană s-a impus cu scorul 25-20, același scor s-a înregistrat și în ultimul parțial.

Edina Selimovic a fost jucătoarea meciului cu 20 de puncte realizate. Pentru CSU Belor au mai punctat: Sidney Paige 17p, Elitsa Barakova 14p, Ana Maria Berdilă 13p, Adriana Dudnic 7p, Ramona Postea 4p și Corina Vasilie 1p.