”Boboc” Spînache a marcat de opt ori în victoria ”zimbrilor” din prima etapă a returului

314

Start lansat pentru vicecampionii de la Zimbrul Slobozia Conachi în returul Ligii a IV-a. Formația din Slobozia Conachi a învins în prima etapă din retur Avântul Drăgănești cu scorul 13-1, la pauză 8-0, scorul campionatului de până acum.

În meciul disputat pe terenul sintetic al stadionului Siderurgistul opt dintre cele 13 goluri ale ”zimbrilor” au fost marcate de Constantin ”Boboc” Spînache, câte patru pe repriză. Pentru ”Boboc” cele opt goluri marcate nu reprezintă ”career-high”. Sezonul trecut, în meciul cu Juventus Toflea, din retur ”Boboc” a marcat zece goluri în porta echipei din Toflea. Celelalte goluri ale formației din Slobozia Conachi în prima etapă din retur au fost marcate de: Silviu Moise, trei, și Cristian Frunză.

”Boboc” preia conducerea în clasamentul golgheterilor

Cu cele opt goluri marcate în prima etapă din retur Constantin ”Boboc” Spînache a preluat conducerea în clasamentul marcatorilor. Atacantul ”zimbrilor” conduce în clasamentul marcatorilor cu 27 de goluri, urmat de Adrian Grigoraș, CSU ”Dunărea de Jos”, 21 de goluri. De altfel, ”Boboc” deține și titlul de golgheter al Ligii a IV-a cu 52 de goluri marcate în ediția trecută de campionat.