Ca-n curtea școlii! Voința Cudalbi a jucat doar o repriză pe terenul liderului

556

Campionatul Ligii a IV-a, primul eșalon județean, începe să semene mai degrabă cu o întrecere în curtea școlii. După ce etapa trecută Agorstar Tulucești a venit cu șapte jucători la meciul de pe teren propriu cu viceliderul, Zimbrul Slobozia Conachi, în etapa a XVI-a Voința Cudalbi a repetat ”figura” celor de la Tulucești și s-a prezentat la jocul de pe terenul liderului cu opt jucători!

În atare condiții meciul nu a ținut decât o repriză. În finalul primei părți tonul retragerii a fost dat de unul dintre jucătorii de la Cudalbi: ”Eu nu mai joc!”, a spus componentul celor de la Cudalbi, după ce s-a ”ofticat” la o presupusă decizie greșită a arbitrilor, exact ca-n curtea școlii!

În repriza disputată studenții s-au impus cu scorul 5-1. Perju a marcat o de trei ori, iar Grigoraș a reușit o dublă, un gol din lovitură liberă, al doilea din lovitură de pedeapsă.

CSU ”Dunărea de Jos” conduce în Liga a IV-a cu 46 de puncte, iar etapa viitoare are programat meci pe terenul celor de la Viitorul Costache Negri, urmând ca pe teren propriu să joace în etapa a XVIII-a cu Victoria Tecuci.