CSM Galați a pierdut jocul cu liderul

160

Handbalistele de la CSM Galați au pierdut jocul din etapa a 19-a din Liga Națională de Handbal Feminin. Formația gălățeană a pierdut cu scorul 14-30, la pauză 7-12, jocul cu liderul SCM Râmnicu Vâlcea.

Din meciul de joi, disputat la orele prânzului, ar fi de remarcat reușitele Alexiei Trofin, trei goluri, și prezența, în partea secundă a celorlalte două colege, Raluca Tănasă și Ana Maria Gogu.

Cu excepția Iuliei Artean formația gălățeană a rulat tot lotul disponibil, iar Lăcrămioara Cîlici a fost cea mai bună marcatoare cu 5 goluri. Pentru CSM Galați au mai marcat: Alexia Trofin, Elena Livrinikj – câte trei goluri, Cristina Marcu – două, Daciana Curtean – un gol.

Pentru CSM Galați urmează o pauză de o lună de zile în Liga Florilor. Următorul meci în LNHF este programat la 7 aprilie, tot pe teren propriu, cu Măgura Cisnădie. În acest interval formația gălățeană va juca în Cupa României – faza optimilor de finală, la București, cu Steaua, echipă de Divizia A, 17 martie.