CSM-ul a pierdut meciul doi de la Gheorgheni

358

Hocheiștii de la CSM Galați au pierdut al doilea joc, din seria celor trei, de la Gheorgheni, cu formația locală ACSH. Chiar dacă au condus cu 1-0 și 3-1, gălățenii au cedat jocul de la Gheorgheni cu scorul 4-5 (1-1, 2-2, 1-2).

Aleksei Baskov a deschis scorul în minutul 7, harghitenii au egalat în minutul 14, și au stabilit scorul după prima repriză. În a doua parte a jocului Igor Fefelov a marcat de două ori consecutiv, în minutele 22 și 33, și a trecut CSM Galați în avantaj, scor 3-1. În finalul reprizei formația din Gheorgheni a egalat la 3, cu golurile marcate în minutele 37 și 38.

Cu două goluri marcate în superioritate numerică, minutele 42 și 44, formația din Gheorgheni s-a desprins la 5-3. CSM Galați a revenit al un gol, spre finalul jocului, minutul 58, gol marcat de Aleksandr Neznamov.

Al treilea meci de la Gheorgheni dintre cele două echipe se va juca mâine, de la ora 18.30, deși inițial a fost programat pentru duminică. CSM Galați este pe locul doi în Campionatul Național de Seniori cu 82 de puncte, 33 de puncte, 5 puncte mai puțin, dar și două meciuri minus față de echipa de pe primul loc Corona Brașov.