FC Universitatea urcă în semifinalele Cupei după victoria din sferturi cu Târgoviște

157

Echipa feminină de fotbal FC Universitatea Galați s-a calificat, în premieră, în semifinalele Cupei României. Formația gălățeană a învins cu scorul 4-1 CSȘ Târgoviște, deținătoarea trofeului, în sfertul de finală de la Galați.

Loredana Nica a marcat de tei ori în sfertul cu CSȘ Târgoviște, iar Andreea Surcică a înscris celălalt gol.

În semifinale FC Universitatea va juca cu una din învingătoarele dintre: Fortuna Becicherecul Mic – Heniu Prundu Bârgăului, Independența Baia Mare – U Olimpia Cluj-Napoca, Fair Play București – Femina Odorhei.

Pentru FC Universitatea urmează un nou meci pe teren propriu, stadionul Siderurgistul, 17 martie, ora 11.00 10.00, cu Fortuna Becicherecul Mic.