Lieștiul s-a impus în deplasarea de la Piatra Neamț

278

Gruparea gălățeană de Liga a III-a Sporting Liești a obținut a opta victorie în actuala ediție a Ligii a III-a. Lieștiul a jucat în etapa a II-a din retur la Piatra Neamț, pe terenul celor de la Ceahlăul, (locul 8), și s-a impus cu scorul 2-1, la pauză 0-0.

Sporting Liești a deschis scorul după 51 de minute de joc, gol marcat de Ionuț Iancu, gazdele au egalat în minutul 87, prin intermediul unei lovituri de pedeapsă, iar victoria gălățenilor a fost asigurată în în primul minut de prelungiri de Marius Manea. Jocul de la Piatra Neamț a fost început de Sportin Liești cu formula: Cosmin Vădeanu – Marius Sevastian, Claudiu Maftei, Bogdan Dumitru, Ionuț Constantinescu, Ionuț Iancu (Alin Nica), Daniel Munciu (Marius Manea), Alexandru Stan, George Bârlădeanu (George Dănăilă), Andrei Mihu (Cristian Bahnașu), David Dima.

În clasamentul seriei I din Liga a III-a Sporting Liești este pe locul 5 cu 27 de puncte din 16 jocuri. Pentru Sporting Liești urmează jocul de pe teren propriu cu liderul seriei Gloria Buzău, 16 martie, ora 15.00.