Oțelul – doar remiză pe terenul ”lanternei”. Gălățenii sunt la 5 puncte de primul loc

367

Suporter Club Oțelul Galați a făcut un mare pas greșit în lupta pentru promovarea în liga secundă. Formația gălățeană a obținut doar o remiză, scor 1-1, la pauză 0-1, în etapa a doua din retur, pe terenul ultimei clasate din serie Sănătatea Darabani.

Formația din județul Botoșani a deschis scorul în minutul 21, iar Oțelul a egalat abia pe final, minutul 86, gol marcat de Neagu.

Remiza de la Darabani îndepărtează Oțelul la cinci puncte de liderul Gloria Buzău. Formația din Buzău conduce cu 44 de puncte, iar Oțelul este pe doi cu 39 de puncte. Pentru Oțelul urmează meciul de pe teren propriu cu Ceahlăul, 16 martie, ora 15.00.