Replică bună pe terenul campioanei pentru FC Universitatea

301

Gruparea gălățeană de prima ligă FC Universitatea a oferit o replică bună în jocul de pe terenul multiplei campioane a României, Universitatea Olimpia Cluj-Napoca.

Formația gălățeană a cedat cu scorul 1-3, la pauză 0-1, jocul de la Cluj-Napoca. Gazdele au deschis scorul în minutul 12, Carmen Marcu a egalat pentru FC Universitatea, în minutul 70, până la final gazdele au mai înscris de două ori, minutele 75 și 92.

Cu 13 puncte din 11 jocuri, FC Universitatea Galați este pe locul șase în clasamentul Ligii I de fotbal feminin. Pentru formația gălățeană urmează o etapă de pauză, din cauza retragerii celor de la CFR Timișoara, după care vor juca pe teren propriu cu o altă echipă Universitatea, cea din Alexandria, în etapa a XIV-a, 14 aprilie.