Veteranul Buteseacă a marcat o dublă în a 14-a victorie stagională a vălmărenilor

268

Liderul din Liga a V-a, Avântul Valea Mărului a jucat pentru prima oară pe teren propriu în returul de campionat. Formația din Valea Mărului a primit replica, pe stadionul ”Prof. Costică Popovici”, celor de la Foresta Șendreni.

Formația pregătită de Gheorghiță Popa s-a impus cu scorul 3-0, cu toate cele trei goluri marcate până în pauză. Veteranul Romeo Buteseacă, 40 de ani, a marcat o dublă, minutule 13 și 30, iar Cosmin Gîrleanu a reușit celălalt gol al grupării vălmărene.

Avântul Valea Mărului conduce Liga a V-a cu 42 de puncte, maximum, după 14 jocuri, golaveraj 76-7, 17 puncte mai mult decât urmăritoarele. În etapa a 16-a Avântul Valea Mărului are programat mei pe terenul celor de la Voința Cișmele.